Life Kinetik Ekibi

Life Kinetik'in Türkiye Kurucu Ekibi

Suna Akdeniz

Rene Wienen(1985 doğumlu), spor bilimcisi (Spor Bilimleri Yüksek Lisansı) ve hareket uzmanı, uluslararası bir eğitmen, konuşmacı ve eğitmen olarak çalışmaktadır. Başlıca konuları hayat kinetiği, egzersiz ve atletizm eğitimi. Müşterileri arasında şirketler, rekabetçi sporcular, eğlence sporcuları, dernekler, spor kulüpleri, okullar ve gündüz bakım merkezleri bulunmaktadır. Ruhr Üniversitesi Bochum’da çalışırken ilk kez LIFE KINETIK® hakkında bilgi aldı. Önceki spor bilimi bilgisinden dolayı, konsept hemen onu ikna etti. Çıraklık eğitimini bir LIFE KINETIK® eğitmeni olarak bitirmeye karar verdi ve biraz sonra Horst Lutz’da bir PRO ve usta eğitmen oldu. Bu arada Rene Wienen, Life Kinetics için çok sayıda kurs ve dünya çapında koçluk kursları düzenlemiştir.

Horst Lutz

Horst Lutz (1961 doğumlu) İzlanda’da futbol koçu, TSV 1860 Münih’te koç gibi gençlik lideri olarak çalıştı. 1980’lerin sonundan bu yana rekabetçi spor dallarında spor eğitimi (Bund deutscher Fußballlehrer, çeşitli futbol federasyonları) ve çeşitli şirketler, İHK ve mesleki eğitim organizasyonları için serbest öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Aynı zamanda, 1996’dan beri teknik ve taktik eğitim, şartlı eğitim ve beslenme fizyolojisi alanlarında yetenekli sporculara koçluk yapmıştır.

Sağlık koçu olarak eğitimi sırasında, beyni egzersiz yaparak zorlama fikrinden ilham aldı. Farklı konseptlerin birçok gelişmeyle birleşimi, LIFE KINETIK® ile sonuçlandı. Başlangıçta, odak hala bütüncül çok günlük sağlık seminerleri üzerinde duruldu. 2007’den bu yana, sadece LIFE KINETIK®’in yayılması, hareketlerle beyin fırtınası, antrenör eğitimi, kurslar, bireyler için koçluk, işletmeler, eğitim kurumları ve yüksek performanslı sporcular gibi konulara odaklandı: B. Alman Alpine Kayak Milli Takımı veya BV Borussia Dortmund.