Sporcular için Life Kinetik

Bireysel ya da Grup Eğitimler

Sporcular için Life Kinetik

Münih Neubiberg’te Prof.Dr. Günther Penka yönetimindeki askeri üniversite standart ölçüm sistemlerinin (TDS-System ve Posturomed) de yardımıyla Life Kinetik antrenmanlarının denge, göz-el ve göz-ayak koordinasyonu üzerindeki etkileri, çoğunluğunu spor öğrencilerinin oluşturduğu 30 denek üzerinde test edildi. (Penka, 2009).

Deneklerin ayakta duruş pozisyonundaki ağırlık dengeleme
konusunda gözle görülür bir ilerleme gösterdikleri göze çarpan bir
unsur olmuştur.(Posturomed ölçüm değerleri 145% artmıştır). Göz-el ve göz-ayak koordinasyonunda ise 8,38% ile 11,32% arasında
gelişme görülmüştür ve ölçüm çalışmasındaki hareketler zorlaştıkça
ilerleme daha açık bir şekilde görülmüştür.

SALUTO’dan Prof. Dr. Elmar Wienecke 12-17 yaş arası 14 genç golfçü üzerinde psikolojik stres durumlarında kortizol dağılımının ve hata payının üzerinde Life Kinetik etkilerini bir pilot projeyle test etti. (Wienecke, 2010).

 Haftada 60 dakikalık 3 ay süren Life Kinetik antrenmanı uygulanan gruptaki hata oranında azalma seviyesi karşılaştırma yapılan gruptan çok yüksekti. (51,75% ve 23,75%).

Sonuçlarda da gözüktüğü gibi Life Kinetik, sporcular üzerinde başarının sürekliliğini sağlayan büyük bir etken. Ayrıca çok iyi sporcuların dahi ciddi hatalarını önlemede kullanılabilir. Örnek olarak çok iyi bir kayakçı olmasına rağmen sürekli düşen Felix Neureuther Life Kinetik eğitimlerinden sonra düşme sorununu yenmiştir.

Başvuru Formu

    Eğer isterseniz hemen eğitmen başvurusu ya da kurumsal eğitmenlik için başvuru yapabilirsiniz.